החזר כספי מהביטוח? יש דבר כזה!

יעל כהן / אנשים פתרונות ביטוח


כשמדברים על ביטוח, פוליסה והחזרים, רוב האנשים חושבים על תאונת דרכים או אשפוז בחו"ל. תנו לנו לספר לכם על מספר מקרים אמיתיים לחלוטין בהם לקוחות שערבו אותנו הצליחו לחסוך עלויות גבוהות ביותר.

כל הסיפורים מובאים בגוף ראשון מאת הלקוחות שלנו. 

 

הוראה מתקנת - בעקבות קשיים חברתיים ולימודיים שהתעוררו אצל הבת שלי המליצו לנו לעבור הוראה מתקנת אצל מטפלת מקצועית, העלות לטיפול הינה 200 ₪ לפגישה ועלינו לעשות כ-10 טיפולים. בעקבות פוליסת ביטוח הבריאות שיש ברשותנו, קיבלנו החזר של 150 ₪ לכל טיפול למשך כל 10 הטיפולים. כך שבמקום 2000 ₪ נשלם 500 ₪ וחסכנו 1500 שקלים חדשים!

 

 

גניבה בעת ביקור בחו"ל - נסענו לחו"ל לחודש לבקר את המשפחה, לקחנו אייפד, לפטופ, מצלמה והמון בגדים וחפצים. לצערנו פרצו לנו לבית המשפחה בחו"ל וגנבו ה-כ-ל! נכון, שילמנו בערך 200$ לביטוח (3 נפשות ל-30 יום) אבל עלות הפריטים שנגנבו גבוהה הרבה יותר והפיצוי שנקבל מחברת הביטוח הוא 4250$.

 

אובדן כושר עבודה - אני עובד כבר הרבה שנים, החלפתי עבודות במהלך השנים והיום אני עובד בחברת אבטחה. כשהגעתי לרופא והתברר כי אני חייב לעבור ניתוח מסובך אשר בגללו אצטרך להעדר מהעבודה לכמעט שנה שלמה. פחדתי מאוד מהעדר ההכנסה למשפחתי. בעזרת סוכנות הביטוח הגשתי את הבקשה לפנסיית נכות מקרן הפנסיה אשר בה הייתי חבר מתוקף תשלומי המעסיק בזמן העבודה. קרן הפנסיה מהווה גורם המשלם לי שכר חודשי (75% מהשכר שהיה מבוטח בקרן הפנסיה) החל מהחודש הרביעי ועד שאחזור לעבודה – לפחות בתחום הכלכלי אני יותר רגוע.


קלינאית תקשורת - בעקבות בעיות בדיבור שהתגלו אצל ילדתי בת ה-5 המליצו לנו ללכת להדרכה אצל קלינאית תקשורת, אשר עלות לטיפול הינה 200 ₪ לפגישה ועלינו לעשות כ-10 טיפולים. בעקבות פוליסת ביטוח הבריאות שיש ברשותנו, קיבלנו החזר של 150 ₪ לכל טיפול למשך כל 10 הטיפולים. במקום 2000 ₪ נשלם 500 ₪ וחסכנו 1500 שקלים חדשים!

שבר כתוצאה מתאונה: בסך הכל הלכתי במדרכה ובא מולי מישהו שהחזיק ערימת קרטונים. הוא כמובן לא ראה אותי ואני נפלתי על הכביש. מהנפילה שברתי את היד. גם נאלצתי להעדר מהעבודה וגם נוספו לי הוצאות שלא הייתי מוכנה אליהן קודם (מי מנקה ומבשל לדוגמא), לא ממש ידעתי מה לעשות אבל מזל שהיה לי ביטוח תאונות אישיות (האמת שאפילו די שכנעו אותי לעשות אותו) – קיבלתי 13,000 ₪ שעזרו לי להתאושש ולחזור לעבודה בקצב הנכון.

 

ניתוח כתף - הרופא המליץ לי לעשות ניתוח בכתף שכבר מציקה לי המון זמן, מיד הוא שאל אותי אם יש לי ביטוח בריאות וכשעניתי שכן הוא היה מאושר. קיצור זמן ההמתנה לניתוח (אם עושים דרך פרטי ולא דרך קופת החולים) היה מדהים, הפיצוי ליעוץ לפני ואחרי הניתוח והאפשרות לעבור את הניתוח אצל הרופא המומחה שבאמת רציתי מבלי לחשוב פעמיים על העלות גרמו לי להרגיש מוגן.

 

 

לעיתים אנו נקלעים למצבים בהם חסר לנו מידע ביחס לאפשרויות העומדות בפנינו. לעיתים נדרשות מאיתנו דרכי פעולה יצירתיות ושונות מהמקובל. 

בכל מקרה של התלבטות, שאלות, תהיות - אנחנו מזמינים אתכם לפנות אלינו כדי לקבל ייעוץ ומענה מקצועיים שיעזרו לכם לפחות בפן הזה של פתרון הבעיות. 

חופש נעים ומוצלח!ענת זיו - ניהול קשרי לקוחות ואימונים לתקשורת | ההגנה 32, נס-ציונה | anat@az-ma.co.il